Медовий спас або Маковія
6 травня – Вмч. ГЕОРГІЙ ПОБІДОНОСЕЦЬ
9 квітня – ВЕРБНА НЕДІЛЯ
27 вересня – ВОЗДВИЖЕННЯ ЧЕСНОГО ХРЕСТА ГОСПОДНЬОГО
Величання на утрені празника.
21 вересня – Різдво Пресвятої Богородиці
Різдво Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії — повна назва свята, що Православна Церква відзначає 21 вересня за новим стилем (8 вересня за старим стилем). Це одне з двунадесятих православних свят. Двунадесяті свята догматично тісно пов’язані з подіями земного життя Господа Іісуса Христа і Богородиці і діляться на Господські (присвячені Господу Іісусу Христу) і Богородичні (присвячені Божій Матері). Різдво Богородиці — Богородичне свято.
Величання Різдва Богородиці
Величаем Тя, Пресвятая Дево, и чтим святых Твоих родителей, и всеславное славим рождество Твое.
Усікновення глави Іоанна Предтечі
19 серпня – ПРЕОБРАЖЕННЯ ГОСПОДНЄ (СПАС)
12 липня день пам’яті святих первоверховних апостолів Петра і Павла
Апостоли Петро і Павло вважаються одними з найбільш значущих святих і послідовників Христа, тому їх пам’ять вшановується християнами в усьому світі.
День пам’яті апостолів Петра і Павла – неперехідне свято, щороку воно відзначається в одну і ту ж дату – 12 липня. Цього року його зустрінуть відразу після того, як закінчиться Петрів піст.
Православні віруючі в цей день ходять до церкви і ставлять свічки за здоров’я рідних, а також просять Петра і Павла про заступництво, про захист від темних сил і про зцілення хвороб.
РІЗДВО ПРОРОКА, ПРЕДТЕЧІ І ХРЕСТИТЕЛЯ ГОСПОДНЬОГО ІОАННА
Всіх Святих
Православні віруючі 19 червня відзначають День всіх святих або Собор всіх святих. Щорічно це свято зустрічають в неділю, наступну після Трійці. Це престольне свято у селі Лучиця Новорград-Волинського району.
Богослужіння в місцевому храмі на честь Всіх Святих очолив Митрополит Тульчинський і Брацлавський Іонафан. Йому співслужили Архієпископ Городницький Олександр, Єпископ Ладижинський Сергій, духовенство та зведений братський хор Городницького Свято-Георгіївського монастиря. Була піднесена особлива молитва за мир та припинення війни в нашій країні. Владика Іонафан звернувся зі словом-проповіддю до вірян, закликав бути вірними Святій Церкві, сповідувати любов і взаєморозуміння. Прикладом для всіх нас повинні бути життя Святих мучеників і преподобних, котрих прославляє Свята Церква.
Відбулась хресна хода.
Свято П’ятидесятниці або День Святої Трійці, яке ще називають Днем народження Церкви, був встановлений самими апостолами.
У цей день Святий Дух зійшов на учнів Христових і сповнив їх усіма благодатними духовними дарами – вони преобразилися, а Дух Святий став їхнім постійним натхненником і керівником. Одним із найбільш вражаючих дарів, який отримали Христові учні для проповіді, був дар говоріння різними мовами.
З цієї пори апостоли мужньо і безбоязно, з великою сміливістю почали проповідь про Христа розіп’ятого і воскреслого з мертвих, а Церква Христова почала зростати та множитися спочатку серед іудеїв у Палестині, а потім і серед язичників у всьому світі – «аж до краю землі»
День пам’яті Сщмч. Олександра
ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ВМЧ. ГЕОРГІЯ ПОБІДОНОСЦЯ
6 травня – День пам’яті Вмч. Георгія Побідоносця, престольне свято Городницького Свято-Георгіївського чоловічого монастиря. Святкові богослужіння цього дня в Георгіївському храмі очолив митрополит Тульчинський і Брацлавський Іонафан. Йому співслужили митрополити Почаївський Володимир та Володимир-Волинський і Ковельський Володимир, архієпископи Городницький Олександр та Фастівський Даміан, єпископи Білогородський Сильвестр та Ладижинський Сергій; насельники та гості в священному сані, зведений братський хор.
Фрагмент Хресної ходи 6 травня 2022 року.
ПАСХА ХРИСТОВА, 2022 рік
Богослужіння 23-24 квітня 2022 року в Свято-Георгіївському храмі монастиря очолив намісник архієпископ Городницький Олександр.
Фрагмент Пасхальної хресної ходи. Відбувається всередині храму через обмеження воєнного стану.
14 жовтня – Покров Пресвятої Богородиці
Богослужіння в цей день у Свято-Георгіївському храмі Городницького монастиря по благословінню архієпископа Городницького Олександра очолив Макарій у співлужінні з священством монастиря та братським хором.
У проповіді для вірян архімандрит Іов нагадав, що Церква з глибоким благоговінням шанує Пресвяту Діву Марію, звеличену Богом за ангельську чистоту, глибоке смирення й найбільшу святість. І ми сьогодні, віддаючи шану Пресвятій Благословенній Діві Марії, чеснійшій від Херувимів і славнійшій від Серафимів, благатимемо Її: «Покрий нас чесним Твоїм омофором від усякого зла і принеси молитви за нас, недостойних, Сину Твоєму і Богу нашому Ісусу Христу, щоб спастися душам нашим».