Георгіївський храм

На початку ХХ століття було споруджено чудовий собор на честь святого великомученика Георгія Переможця. Ця дивовижна велична споруда, прикрашена всередині чудовими розписами, є справжньою окрасою всього Поліського краю.

Архітектура Георгіївського собору орієнтована на Володимирський собор у Києві: це хрестово-купольна споруда з 5-голов’ям, центральний купол якого більший і вище за інші, розміщені над кутовими осередками. З заходу до храму примикає прямокутний у плані, витягнутий по поперечній осі притвор з дзвіницею, що височіє над ним. Глави собору та дзвіниці оформлені арками, що спираються на здвоєні колонки. Фасади розділені розвиненим карнизом на два яруси, відтворюють форми позакомарного покриття, підвищеного в центральних рукавах планового хреста. Закомарі та прясла стін в обох ярусах прорізані високими арковими вікнами (потрійними в центральних пряслах, подвійними в інших); вхід до храму обрамлений перспективним порталом.

Храм був освячений 6 травня 1903 року.

vhodinterieri-19interieri-31interieri-12interieri-10

interieri-20liturgiya-14-yanvarya-21